1. Studium Wrocław
  2. Aktualności
  3. Lokalne Spotkanie Konsultacyjne: Śródmieście

Lokalne Spotkanie Konsultacyjne: Śródmieście

W czwartek 11 maja, w barze Barbara, przy ul. Świdnickiej odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu lokalnych konsultacji społecznych dotyczących projektu Nowego Studium. Uczestnikami spotkania byli przede wszystkim mieszkańcy śródmieścia Wrocławia, w tym m.in. Śródmieścia Nadodrzańskiego i Placu Grunwaldzkiego.

Spotkanie od początku zostało zdominowane pytaniami i tematami związanymi z ogrodami działkowymi zlokalizowanymi we wschodniej części Śródmieścia Nadodrzańskiego. Największe obawy budził fakt, czy podczas sporządzania Nowego Studium ogrody działkowe zachowają swoją funkcję i nie zostaną sprzedane deweloperom  - nie zamienią się w zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Mieszkańcy chcieli, by cały teren ogrodów działkowych oznaczony był na mapie Studium kolorem zielonym z wyraźnym określeniem ich granic i w związku z tym grupowo podpisali się pod wnioskiem o zachowanie ogródków działkowych.

Został poruszony temat modelu urbanistycznego miasta na przyszłość, planowanej komunikacji autobusowej i tramwajową oraz przebiegu ważnych tras w skali aglomeracyjnej. Zadawano pytania o obniżaniu klas dróg w mieście (spowolnienie i uspokojenie ruchu) oraz polityki transportowej nastawionej na komunikację zbiorową i rowerową.

Galeria