1. Studium Wrocław
  2. Aktualności
  3. Wymyśl Wrocław – piknik na Partynicach

Wymyśl Wrocław – piknik na Partynicach

Do godz. 18.00 na Partynicach trwał piknik, podczas którego wrocławianie mogli składać swoje propozycje do dwóch dokumentów. Te dokumenty to Studium i Strategia Wrocławia. Będą one miały wpływ na rozwój naszego miasta w najbliższych latach.

W niedzielę, 9 sierpnia 2015 roku, podczas gonitwy OAKS na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice, działał punkt konsultacyjny dla dwóch ważnych dokumentów: Studiumoraz Strategii Wrocławia. Wrocławianie, którzy licznie przyszli na Partynice, również licznie brali udział w planowaniu Wrocławia.

.

Swoje propozycje, czego brakuje w mieście, a co wymagałoby zmiany, wprowadzali na mapie Wrocławia. Formalnie można było także złożyć wniosek do Studium albo wpisać swój pomysł do Strategii Wrocław 2030. Na miejscu z mieszkańcami rozmawiali przedstawiciele Biura Rozwoju Wrocławia, członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia oraz redakcja portalu www.wroclaw.pl

– W licznych dyskusjach wrocławianie najczęściej poruszali kwestię małej liczby otwartych basenów i kąpielisk, co przy obecnej aurze jest sprawą szczególnie istotną. Ponadto wielokrotnie przewijały się tematy związane z  komunikacją publiczną, trasami rowerowymi i zielenią miejską – mówi prof Tomasz Ossowicz z Biura Rozowoju Wrocławia, który koordynuje prace nad Studium. Jak zapewnia, po tak owocnym dniu liczy na kolejne spotkania z mieszkańcami naszego miasta. 

W punkcie konsultacyjnym nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.